Din første dag som HA(it.) studerende starter mandag d. 19 august 2019 kl. 09.00  i parkgrupper.

Vi har inddelt jer i otte grupper til lidt morgenmad, hvor vi vil lære hinanden at kende, inden vi alle samles.

Alle grupper vil have to vejledere som spiser med, og som uformelt kan svare på nogle af de spørgsmål som I brænder inde med.

Parkgrupperne er blevet spredt ud på og omkring CBS’ campus.

Nedenfor kan du se hvilke parkgruppe du er i samt hvilken adresse du skal møde op på mandag d. 19 august kl. 9.00

Bemærk: Parkgrupperne nedenfor indeholder alle dem, som har accepteret deres plads før den 7/8. Hvis dit navn ikke står på listen, er det fordi vi ikke har fået det oplyst endnu – vi har ikke glemt dig!

PARKGRUPPE 1
Dalgas Have 15
Laust – 41626808
Simone – 40821647

Alberte Sara Cornelius
Nina Foldager
Celina Sielemann Hansen
Caroline Buen Lindegren
Sebastian Teglhus
John Cooley
Anton Munch Søndergaard
Tobias Brok Nielsen
Frederik Meizner Petersen
Alexander George Mark Hellowell
Hassan Al-Sayegh
Patrick Hartvig-Olsen
Hector Brøgger Andersen
Christopher Maximilian John André
Tobias Vogt
Frederik Højland Frohn
Mikkel Steen Fetterlein

PARKGRUPPE 2
Dalgas Have 15
Frederikke – 23963291
Calle – 23453098

Luka Paksyte
Sasha Sommer
Emma Marie Dalgaard Laursen
Rasmus Adrian Raarup
Alexander Friis Christensen
Magnus Schmidt Lanther
Joachim Ostenfeld Larsen
Alexander Al-Gamour
Magnus Emil Kristensen
Mike Patrick Nørlev Andersen
Gustav Buus Tudborg Eriksen
Albert Holde
Alexander Bertram Rasmussen
Daniel Schouw Jensen
Philip Martini Ravn Jørgensen
Adam Abdisammad Farah Warfa
Mikkel Boe Willemoes Dahl

PARKGRUPPE 3
Gryden, Solbjerg Plads
Linnea – 29895671
Oscar – 20404376

Astrid Hafnor Larsen
Nur Leila Taran
Eva Boye Rasmussen
Hedda Kristin Enger
Jeppe Hornshøj Reuther
Morten Leth Bjerregaard
Frederik Bisp Høeg
Peder Galei Kjeldsen
Mathias Borg Bundgaard-Nielsen
Søren Raun Høltermand
Sanel Gluhic
Jonas Wille Andersen
Markus Kronborg Kvalvik
Mohammad Tayyab Latif
Jonas Overbye Arem
Julius Nicolet Nielsson
Lasse Damtoft Thoby
David Casu

PARKGRUPPE 4
Frederiksberg Runddel
Thomas – 29821929
Olivia – 22772532

Josefine Colberg Jensen
Julie Skavhaug
Jessica Ljung Thakur
Helena Man-Yi Lo Glaring
Kristoffer Lammert Kristensen
Søren Støvring Poulsen
Simon Zhang Mathiesen
Sebastian Borg Lissau
Emil Arent Hertz
Andreas Victor Krogh
Gustav Eske Jessen
Ramazan Akbas
Rasmus Sukumaran Hother Sørensen
Jakob Hemmingsen
Benjamin Flinck Lavi
Andreas Emanuel Bennecke
Emil Juel Jakobsen
Thomas Palsgaard Lønning

PARKGRUPPE 5
Grønnegårdsvej 15
Rune – 50991827
Freja – 23473705

Betina Kimma Svendsen
Malene Hellesen
Helene Frederikke Lund Eriksen
Mah-noor Samee
Philip Korsgaard Dupont
Philip Paul Balfour van Burleigh
Thomas Skovgaard Jensen
Hans-Christian Albertsen
Mathias Birch Ipsen
Kasper Rønbøg
Ayanle Ilyas Ilmi
Benjamin Hvid Nielsen
Hussain Rafi
Rasmus Olsen
Jonathan Mattis Mostov
Aksel Toftgaard Pedersen
Serhildan Büyükyorulmaz

PARKGRUPPE 6
Allegade 12
Rebecca – 20300334
Mads – 31411009

Victoria Birk Patrick
Elisa Aygül Erdem
Alexandra Lee Gonzalez
Kristin Rye Frisvold
Oliver Dahl Christiansen
Marcus Rappenborg Kjærsgaard
Mads Schmidt Rasmussen
Oliver Langkjær Michelsen
August Engelberth Berning
Martin Brix
Marza Farhad Mustafa
Rohl Axel Skaara
Sebastian Alvan Rosenquist
Thomas Lindskov Christensen
Oscar Hede Fjellander
Nicklas Lauridsen
Daniel Alexander Adamsen

PARKGRUPPE 7
P. Andersens Vej 3
Mette – 28776574
Niklas – 30236281

Stine Nørklit Lønborg
Sara-Jonna Sharef
Monica Naja Kortsen
Andreas Wederkinck Krogh
Magnus Fynbo Sidenius Olsen
Niklas Lykke-Bøndergaard
Theo Lyngaa Hansen
Bastian Charles Floor Hasselby
Lucas Valdemar Simper
Luca Christian Becker Mingolla
Onur Yasin Mikail Karakus
Vahab Rodbari
Andreas Buch Dam-Amby
Rasmus Snogdal-Bech
Joachim Gustav Meinert Sørensen
Mathias Kjærgård Kranker
Morten Krog Dyberg Larsen

PARKGRUPPE 8
Roarsvej/Aksel Møllers Have
Mathias – 53706801
Malthe – 28149305

Emma Victoria Nellemann Sjelle
Caroline Vardenær Hertz
Thuy Vi Jenni Vo
Louise Benedikte Lynggaard Sørensen
Anders Christmann
Scott Bonelle
Mikkel Høegh Marcher
Lucas Peter Skytte Christensen
Emil Kent Breiting
Adam William Dürr Klint
Mathias Hertzenberg
Daniel Pedersen Jafehvand
Frederik Vestergaard Lundin
Aske Lundsgaard
Johan Isak Fink Lundtoft
Mikkel Cristian Nicolej Olsen
Kean Nøbølle Ottesen